Jaspis

Jaspis

Země původu a výskyt: Jižní Afrika, Mexico, Namibie

Barva: cihlová

Vlastnosti: Matka všech kamenů, nás očistí ochrannou energií, posilní naši vůli konat dobro, chrání před magií a nočními můrami, pomáhá najít potřebný vnitřní klid a rovnováhu, umožňuje bez problémů skloubit venkovní aktivity s vnitřními duchovními potřebami. Jaspisům je odpradávna přisuzována moc Země, energie přírody, přináší harmonii a rovnováhu do našich životů, ochranu před všemi čtyřmi živly, snižuje stres a vyjasňuje vyhlídky do budoucnosti. Pomáhá při komunikaci se zvířaty a léčí alergie, zejména u zvířat, ale i u lidí. Pomáhá nám ukotvit se, podněcuje v nás odvahu a vytrvalost a posiluje vlastnost,  jako jsou trpělivost, skromnost a empatie, pozvedá krásu a půvab, přináší zdraví a sílu, odstraňuje bloky, prodlužuje sexuální rozkoš. Dodává tělu energii. Přináší pomoc během dlouhodobých chorob. Podporuje chuť k jídlu, chrání před těžkými sny, užívá se při zastavení nejrůznějších krvácení a léčbě ženských nemocí. V duševní rovině napomáhá Jaspis při rychlém uvažování.

Znamení zvěrokruhu: Panna, Ryby, Vodnář

Planeta: Mars

Živel: Oheň

Léčebné účinky: Jaspis skvěle působí na náš imunitní systém a velice dobře ho podporuje. Kromě této vlastnosti se používá při léčení problémů s krví a krve tvorbou, u hemofilie a problémech se srdcem. Zvyšuje fyzickou výdrž a snižuje dehydrataci organismu, pozitivně ovlivňuje léčbu ledvin a močového měchýře, pomáhá při vyplavování ledvinového písku a kamenů, je účinný při chorobách vaječníků a vejcovodů. Také je používán při překonávání nevolnosti v průběhu těhotenství a při porodu. Při nachlazení pomáhá organismus zahřát. Podporuje sexuální pud, zmírňuje menstruační bolesti. Používá se také k posílení krevního tlaku. Snižuje horečky, čistí oběhový systém, játra, cévy, krev. Dodává energii, zmírňuje porodní bolesti, podporuje trávení, funkci pohlavních orgánů a oběhový systém. Pomáhá při léčení leukémie, zhoubných nádorů a jako prevence proti nim.Udržuje rovnováhu minerálních látek v těle. Léčí kůži, odstraňuje z těla toxiny a hojí zápaly. Regeneruje tkaniva, povzbuzuje činnost slinivky a jater. Aktivizuje sexuální a plodící sílu, pomáhá při epilepsii a dně, omezuje krvácení a tvorbu hemoroidů.

Čištění: dvakrát za měsíc umýt pod proudem vlažné vody a libovolně dlouho pod tekoucí vodou

Nabíjení: na přímém slunci nebo měsíční energií

Jaspis je nádherným kamenem mnoha tváří a variant. Má různé barvy a krásné kresby. Mezi nejznámější a nejhezčí patří bezesporu jaspis brekciový nebo obrázkový. Velmi zajímavé jsou také jaspisy červené, zelené nebo modré.

Jaspis červený

Jaspis zelený

Jaspis brekciový

Jaspis obrázkový

Jaspis náramek

Jaspis prsten

Náušnice jaspis

Všechny výrobky z jaspisu naleznete zde: Jaspis

Novinky a slevy