Sodalit

Sodalit

Země původu a výskyt: Bolívie, USA, Kanada, Indie, Itálie, Afrika, Rumunsko, Německo, Rusko

Barva: modrá, bílá, šedá

Vlastnosti: Jedná se o mimořádně užitečný kámen pro týmovou práci, jelikož přináší harmonii, solidaritu a vědomí společného cíle. Podněcuje důvěru a soudržnost členů skupiny a upevňuje pouto mezi nimi. Je to vynikající kámen pro rozvoj mysli. Sodalit potlačuje duševní zmatek a intelektuální závislost. Podněcuje k racionálnímu uvažování, objektivitě, pravdě a intuitivnímu uvažování. Současně působí příznivě na slovní vyjadřování myšlenek. Jelikož vnáší do mysli klid, umožňuje přijímat nové informace. Současně tak vytváří prostor pro neotřelý pohled na svět. Chrání před konflikty. Zvyšuje kreativitu a má pozitivní vliv na komunikativnost.

Znamení zvěrokruhu: Panna, Střelec

Planeta: Venuše

Živel: Voda

Léčebné účinky: Posiluje nervový a imunitní systém, čistí lymfu a čistí tělo před toxickými látkami. Přivádí do normy krevní tlak a snižuje horečku. Pomáhá zbavit se strachu a fobií, posiluje nervový systém a odbourává stres.

Čakry a duchovno: hrdlo, čelo, temeno

Čištění: proudem vlažné vody nebo přes noc, nejlépe za úplňku

Nabíjení: položíme na křišťál a nabíjíme aspoň hodinu na přímém Slunci

Nejjednodušší způsob, jak nosit ten svůj kámen na těle je, mít je jako náramek. Obzvláště energetické náramky zesilují účinky jednotlivých kamenů, ze kterých jsou vyrobeny. Buddhův energetický náramek sodalit

Celou soupravu náramku, náušnic i náhrdelníku ze sodalitu si můžete dopřát, pokud se rádi obklopujete modrou barvou. Modrá je velmi pozitivní v mnoha směrech a navíc sodalit má velmi příznivé účinky na tělo i duši.

Pokud před šperky upřednostňujete působení minerálu v klidu domova, dopřejte si příjemnou atmosféru se svícnem ze sodalitu. Svícen nádherně vypadá, díky krásné kresbě kamene a přírodnímu vzhledu modrého minerálu. Mihotající se světlo svíčky vše jen dokreslí a vy na sebe můžete nechat působit pozitivní účinky sodalitu.Modrý svícen z na čajovou svíčku z kamene sodalit

Pokud se rádi obklopujete kameny a kamínky všeho druhu, tyto ohlazené kousky sodalitu budou nejen krásnou dekorací, ale také pomocníkem s mnoha problémy či neduhy.
Léčivé kameny sodalit

Kategorii věnovanou sodalitu se všemi výrobky z tohoto minerálu naleznete přímo zde: Sodalit

Novinky a slevy