Ulexit neboli kočičí oko

Země původu: Chile, USA, Čína, Kazachstán, Německo

Vlastnosti: Ulexit je minerál ze skupiny borátů a nese své jméno po německém chemikovi George Ludwiga Ulexe, který jej poprvé studoval a popsal. Malý kámen s efektem tzv "kočičího oka" zvládá dobře odbourávat stres a problémy, a také vytvořit auru úspěchu pro svého majitele. Můžete jej také používat jako lupu, jelikož skrze něj lze dobře vidět a zvětšuje předměty pod sebou. 

Umělý ulexit se liší od přírodních kamenů vyšší tvrdostí. Zejména ve šperkařství se používá syntetický kámen, který naleznete pod odstíny od jasně modré, fialové, růžové, žluté, zelené až tmavě černé, ale i čistě bílé. Z nich jsou vyrobeny náušnice, přívěsky, korálky a amulety.

Barva: Ve své přírodní podobě je kámen mléčně bílý až průhledné barvy.

Znamení zvěrokruhu: Astrologové se přou o to, jakému znamení zvěrokruhu ulexit přiřadit. Částečně proto, že kvůli jeho skvělým vlastnostem není možné určit, který ze znamení zvěrokruhu se k němu hodí nejvíce. Tím pádem bude nejspíše označen jako univerzální kámen, hodící se pro všechny. 

Planeta: Měsíc

Léčebné účinky: Ulexit dokáže ulevit od dlouhodobého vyčerpání, stresu a deprese. Zlepšuje náladu, dodává energii a navrací zpět do harmonie. Ulexit je skvělým pomocníkem při meditacích, relaxacích a zlepšuje kreativitu a uměleckou představivost. Často je kámen spojován s úspěšným rozhodováním v podnikání, takže je prospěšný pro každého začínajícího podnikatele.

Minerál má blahodárný vliv na oči, záněty očí a jiné oční problémy. Položením na třetí oko kámen usnadňuje vyvolávání vizí a odstraňuje negativní duševní energii. Posiluje svalstvo a mírní svalové křeče. Pomáhá také při problémech s dýchaním a astmatem. Jako elixír se používá na vyhlazování vrásek. Navíc dokáže být nápomocen v případech snižování hmotnosti, jelikož dokáže výrazně omezit chuť k jídlu. 

Čištění: Kámen jen lehce očistěte vlhčeným ubrouskem a usušte dosucha. 

Nabíjení: Ulexit se nejlépe nabíjí přes noc, jelikož je to měsíční kámen. Tyto kameny se vystavují vlivu měsíce a hvězd vetšinou den před úplňkem nebo v ten samý den. Jako alternativu lze použít i křišťál, který ho dostatečně dobije. 

Doporučené produkty:

1.) Nádherný stříbrný prsten, jehož dominantou je modrý syntetický kámen ulexit. Prtsen je lemovaný broušenými čirými zirkony.

Prsten ulexit

2.) Červený náramek se syntetickým ulexitem navlečeným na dvou šperkařských gumičkách.

Náramek ulexit

3.) Tromolovaný syntetický kámen ulexit ve více barvách. Tento kámen se z různých úhlů krásně leskne.

Kámen ulexit

4.) Stříbrná souprava se skládá z náušnic a přívěsku. Jednotlivým komponentům dominuje nádherně modrý ulexit, který je navíc lemovaný drobnými čirými zirkony.

Souprava ulexit

5.) Korálky pro malé děti z pravého jantaru, doplněné o nádherné barevné korálky ulexitu. Tato kombinace barev vypadá velice krásně.

korálky pro miminka

Podívejte se na naši kategorii s ulexitem.

Váš tým Aranys

Související produkty

Recenze od našich zákazníků

95% zákazníků doporučuje podle dotazníku spokojenosti za posledních 90 dní.

Další recenze od zákazníků

Online platby kartou

Rychlé a zabezpečené
platby online

E-mail pro zákazníky

info@aranys.cz
(po-pá 8-16)

Linka pro zákazníky

+420 736 119 910
(po-pá 8-16)

Garance kvality a spokojenosti

potvrzená 
Puncovním úřadem

Zpět na začátek