Co symbolizují tvary výrobků z kamenů?

Víte, proč se léčivé kameny opracovávají do různých tvarů a co tyto tvary znamenají? Nejen že krásně vypadají, mohou působit jako dekorace prostoru, mohou mít také praktické využití. Představíme si některé z tvarů, které u nás můžete zakoupit. Výrobky nemusejí být jen z jednoho druhu kamene. Některé se vyrábějí ze dvou minerálů, které se navzájem doplňují. Dva předměty, které mají stejný tvar (nebo také párové tvary), ovšem jsou vyrobeny ze dvou různých materiálů, se nazývají harmonizátory a jejich účinek se násobí.

Pyramida

S pyramidou se asi každý již někdy setkal. Ať už mluvíme o známých egyptských pyramidách, či méně známých bosenských pyramidách, opředených mnoha tajemstvími, za svůj život jsme jistě alespoň na nějakou zmínku o pyramidě narazili. Ve většině případů je setkání s pyramidou do jisté míry mystické. Mnoho zkoumání ukázalo, že mají pyramidy silné působení v různých oblastech. Pyramidy jsou asi nejčastějším tvarem, užívaným ve spojení s léčivými kameny. Pyramidy totiž mají moc zesilovat léčivé účinky minerálů, ze kterých jsou vyrobeny. Násobí energetické pole, například šungitová pyramida o straně 15 cm působí na vzdálenost asi 10 metrů.

Pyramida

Koule

Koule jsou vyrobeny z většího kusu kamene. Díky svému oblému tvaru, vyzařují harmoničtější záření, které je jednotné a celistvé. Díky tomu jsou vhodné především do obývacích pokojů a ložnic. Menší kuličky je vhodné použít při meditacích.

Kuličky

Dorže

Dorže jsou ručně vyráběné složité kříže, používané zejména k meditacím. Dorže, neboli vadžra pochází z Tibetu. Znamená "nezničitelný" a je považována za jeden z nejsilnějších symbolů. Dordže má velmi silnou moc, která chrání před vším negativním. Křišťálové dordže Vám nabídne nejen sílu, ale také čistotu a schopnosti, kterými tento skvělý minerál oplývá. Je velice krásně zpracována a příjemně se s ní manipuluje.

Dorže

Vejce

Vejce je symbolem stvoření a obměny. Podobně jako koule, má vejce harmonické a příjemné záření. Úzký konec vejce je možno použít k reflexologii a jako pomůcku při akupunktuře. Svíráme-li vejce v dlaních, přinese nám uklidnění a zbaví stresu.

Vejce

Merkaba

Merkaba je to, co nás vytváří, co spojuje tělo, emoce, rozum a duši do jednoho funkčního celku. Merkaba také vytváří iluzi okolního světa a vše co v něm vnímáme. Merkaba je soustava rotujících těles, je to geometrický procesor Světla, které nese informaci a Času. Slovo Merkaba je spojení tří slov Mer - Ka - Ba. "Mer" znamená Světlo, které vše stvořilo, toto Světlo nese informaci a vytváří strukturu. "Ka" je lidská duše, duch, to co dělá každého z nás jedinečným, záznam všeho co jsme. "Ba" znamená vnější proměnlivou realitu, tělo a okolí, život.

Merkaby

Budhha

Buddha je podle Geng Shui symbolem moudrosti, blahobytu, štěstí, vyrovnanosti a pozitivní energie. Hojnost symbolizuje velké břicho, štěstí zase úsměv na tváři Buddhy. Jedná se o základní symbol v buddhistických zemích.

Buddha

Slon

Jedním z nejstarších zvířecích symbolů je právě slon. Je symbolem nejen síly, ale také moudrosti, dlouhověkosti, štěstí a moci. Slon, s chobotem nahoru přináší nové možnosti a štěstí, naopak sloni s chobotem dolů jsou nositeli dlouhověkosti.

Sloni

Srdce

Srdce je základním symbolem lásky. Asi málo kdo z nás si pod termínem láska, nepředstaví právě srdce. Srdce je nejdůležitějším orgánem v těle, i když i ten v dnešní době umí lékaři nahradit. Proč má symbol srdce právě tento tvar? Vznikl již ve starověku, kdy pro jeho předlohu byly malé lístky břečťanu, hojně využívaného k ozdobám. Břečťan symbolizoval dlouhotrvající lásku, stejně jako sama rostlinka je velmi stálá a houževnatá. Tento symbol, původně znázorňovaný zelenou barvou, byl po několika staletích přebarven díky klášterním malířům na barvu červenou. Nyní nám znázorňuje spíše milence, kteří, jsou vedle sebe, spojeni v jedno, stejně jako dvě souměrné poloviny jednoho srdce.

Srdce

Anděl

Anděl je symbolem propojení mezi Bohem a člověkem. Je to symbol ochrany a boží lásky. Ochraňuje svého nositele před vším zlým. Andělé a andělská křídla jsou velmi oblíbená, nejen pro svou ochranitelskou moc, ale také proto, že jsou velmi krásná a působí vznešeně.

Anděl

Kyvadlo

Kyvadlo je prodloužením, Vašeho podvědomí. Může mít různé tvary a mělo by být zakončeno hrotem, či špičkou, aby se dalo snadno určit, kam směřuje a jaký pohyb nám chce ukázat. Položením jasné a jednoznačné otázky se můžete dozvědět odpověď ANO/NE. Kyvadlo musí být zavěšeno na jemném řetízku, či šňůrce tak, aby mohlo dostatečně jemně reagovat a ukázat správnou odpověď.

Kyvadlo

Celou kategorii výrobků z léčivých kamenů naleznete zde: Výrobky z kamenů

Související produkty

Recenze od našich zákazníků

95% zákazníků doporučuje podle dotazníku spokojenosti za posledních 90 dní.

Další recenze od zákazníků

Online platby kartou

Rychlé a zabezpečené
platby online

E-mail pro zákazníky

info@aranys.cz
(po-pá 8-16)

Linka pro zákazníky

+420 736 119 910
(po-pá 8-16)

Garance kvality a spokojenosti

potvrzená 
Puncovním úřadem

Zpět na začátek