K čemu slouží puncovní značky

Punc je označení, kterým se opatřují drahé kovy. Značí tedy pravost materiálu, ze kterého je šperk vyroben.

Víme, že obchodovat by se mělo pouze s puncovaným zbožím. Znamená to, zboží projde kontrolou na PÚ, je opatřeno puncem a identifikační značkou (výrobce nebo dovozce).
Ale protože prakticky to vždy není jednoduché provést, je tu zákonem stanovená hranice hmotnosti u stříbra od 3,5 g  (0,52 g zlato a platina). U nižších hmotností  může nastat více případů. Jestli bude předkládáno na PÚ, musí být také označeno identifikační značkou a navíc značkou ryzosti, jestli nebude předkládáno, tak pouze značkou ryzosti a u zboží (př. háčky, ouška, úchytové drátky), kdy je použito jen malé množství drahého kovu, nemusíme najít ani punc, ani značku ryzosti, ani identifikační značku.

Několikrát ročně je naše firma podrobena kontrole z PÚ a vždy jsme dostali kladné hodnocení. Naše zboží nakupujeme od stálých českých dodavatelů a výrobců, kteří také spadají pod PÚ a musí se řídit těmito pravidly. Proto nemusí mít zákazníci obavu, ani když na drobných komponentech nenaleznou punc. Je to z důvodu malých částí, které se nedají označit.

punc 925

značka výrobce

Související produkty

Recenze od našich zákazníků

95% zákazníků doporučuje podle dotazníku spokojenosti za posledních 90 dní.

Další recenze od zákazníků

Online platby kartou

Rychlé a zabezpečené
platby online

E-mail pro zákazníky

info@aranys.cz
(po-pá 8-16)

Linka pro zákazníky

+420 736 119 910
(po-pá 8-16)

Garance kvality a spokojenosti

potvrzená 
Puncovním úřadem

Zpět na začátek