Swarovski šperky

Všichni známe, nebo jsme aspoň slyšeli, o špercích Swarovski, které mají v logu majestátní labuť. Swarovski jsou bižuterní šperky. Společnost byla založena 1895 Danielem Swarovski, rakouským brusičem, který měl český původ. 

Daniel Swarovski se narodil v Jiřetíně, které je nedaleko Jablonce nad Nisou. Od mládí se u něj projevovaly umělecké schopnosti a smysl pro estetiku. Swarovski se vyučil uměleckým pasířem. V jeho 20 letech ho poslala brusičská firma do Vídně, aby nabral zkušenosti. Byl fascinován místními mistry a tak se pustli do svého prvního brusičského stroje, který si brzo nechal patentovat. Za několik let se rozhodl vybudovat svůj vlastní podnik, což se mu díky investorovi z Francie Kosmanna nakonec povedlo. 

Sídlo společnosti bylo a je ve Wattens, kde zdokonalil brusičské umění díky vodní elektrárně. Společnost se stala velmi rychle populární a začalo se jí dařit. Nejdříve se společnost zaměřovala především na broušené lustry. Postupem času se krystaly Swarovski staly součástí nejluxusnějších šperků. Hlavně díky třpytu a průzračnosti. Swarovski společnost byla vždy symbolem vysoké kvality a inovace. Od roku 1911 se na vedení firmy podíleli synové Swarovského - Wilhelm, Friederich a Alfred. Obrovským mezníkem v historii firmy byla výroba vlastního křišťálu. 

Zajímavost

Společnost Swarovski vždy přicházela s novinkami. V roce 1956 byla ve spolupráci s Christianem Diorem vyvinuta povrchová úprava křišťálu pod označením AURORA BOREALIS. Šperky s křišťály s AB úpravou jsou dodnes velmi oblíbené.

Jako lídr trhu broušeného křišťálu firma Swarovski vytvořila úzké kreativní partnerství s nejlepšími módními návrháři a designery.

Souprava Swarovski Souprava Swarovski.

 Náušnice Swarovski slzy Crystal AB

Související produkty

Recenze od našich zákazníků

95% zákazníků doporučuje podle dotazníku spokojenosti za posledních 90 dní.

Další recenze od zákazníků

Online platby kartou

Rychlé a zabezpečené
platby online

E-mail pro zákazníky

info@aranys.cz
(po-pá 8-16)

Linka pro zákazníky

+420 736 119 910
(po-pá 8-16)

Garance kvality a spokojenosti

potvrzená 
Puncovním úřadem

Zpět na začátek