Pokud objednáte do 14:00, objednávku odešleme ještě dnes

Nestárnoucí perly

Perly

Perly se dělí na dva druhy. Na perly mořské a také na perly sladkovodní(říční). Jelikož u nás bohužel nemáme moře, nemáme možnost získání mořských perel. Ale za to máme u nás říční perly, kterých máme širokou nabídku. 

Přírodní perly

Tyto perly vznikají, když se do ústřice nebo do perlotvorky dostane cizí těleso. Jako je například zrnko písku. Ta se začne bránit a vylučuje perleťovou hmotu, které se přemění v perlu na cizím tělesu. Přírodní perly jsou hodně vzácné, protože ústřice dokážou vytvořit pouze jednu perlu.

Perly z chovů

Většina prodávaných perel je právě z těchto chovů. Do nich je těleso zaváděno úmyslně. Tvorba perly trvá 1 rok i více.

Sladkovodní perly

Tyto perly produkuje perlorodka říční. Sladkovodní perlorodky jsou mnohem levnější, než ty mořské. Hlavně proto, že v jedné perlorodce může vzniknout až 20 perel najednou.

Historie

Už v letech 2300 před Kristem byly nalezeny čínské záznamy, ve kterých se psalo, že perly byly používány jako cenné majetky a dary.

Římané si perly tak cenily, že je zakazovali nosit těm, kteří si to nezasloužili. Taktéž platili vojákům perlami. Pověstnou milovnicí perel byla královna Alžběta I.

Řekové brali perly jako nedílnou součástí svateb. Přinášeli štěstí a lásku nejen novomanželům, ale také hostům na svatbě. I v Bibli se píše o hodnotě perel a také se v ní upozorňuje na zloděje, které prodávají obyčejné kameny za perly. Ti byli za to vězněni, ale vězněni byli i ti, kteří si krásu a cennost pravých perel nevážili. 

Španělé pak používali otroky na lov perel. 

Perly se staly postupně luxusem dostupným jen pro hrstku vyvolených. Tedy až do objevu kultivace. Ta je totiž poměrně rychle rozšířila i mezi střední třídu. Největší slávu zajistily perlám, a zvlášť dlouhým perlovým náhrdelníkům, hvězdy stříbrného plátna Audrey Hepburn, Sophia Loren, Marilyn Monroe, módní návrhářka Coco Chanel i princezna Diana. 

Čistící prostředek na perly

Avšak aby si perly zachovaly krásný vzhled je třeba se o ně pořádně starat.

K uchováním jejich krásného vzhledu můžete pomoci i jinak. Důležité je perly nosit, co nejčastěji. Ne jen při zvláštní příležitosti. Když se perli třou o kůži, tak se zároveň leští a také získávají potřebnou vlhkost. Říká se, že perly žijí s člověkem, tak potřebují jeho energii.

Podívejte se na celou naší nabídku perel.

My jsme si pro Vás vybrali pár nejoblíbenějších šperků, které mají v sobě perlu. Jeden z nich je tento skvostný stříbrný prsten, který si zamilujete na první pohled.

Perlový náhrdelník. Samozřejmě všechny šperky dodáváme s certifikátem pravosti. Krabička na perlový náhrdelník nám umožní pěkné zabalení.

"Krajka je jednou z nejnádhernějších imitací přírody. Ale perly se hodí pro každou příležitost." - Coco Chanel

Související produkty

Recenze od našich zákazníků

95% zákazníků doporučuje podle dotazníku spokojenosti za posledních 90 dní.

Další recenze od zákazníků

Online platby kartou

Rychlé a zabezpečené
platby online

E-mail pro zákazníky

info@aranys.cz
(po-pá 8-16)

Linka pro zákazníky

+420 736 119 910
(po-pá 8-16)

Garance kvality a spokojenosti

potvrzená 
Puncovním úřadem

Zpět na začátek