Vliv měsíce na člověka

Působení měsíce na nás

I když si to neuvědomujeme, tak měsíc nás ovlivňuje fyzicky, ale i psychicky. Někdo to nemusí brát vážně, ale někteří vliv měsíce pociťují mnohem víc, než si můžeme představit. Jednotlivé fáze měsíce ovlivňují nejen psychiku člověka, ale také růst vlasů, nehtů či hojení ran. V minulosti se lidé lunárním cyklem dokonce řídili a on jim velice usnadňoval život.

Novoluní

První fáze Měsíce, který se dostává před Slunce. Vycházejí a zapadají současně, proto Měsíc v noci na obloze nenajdeme. V kalendáři je zaznamenán jako černý kotouč. Tato fáze se projevuje méně výrazně než úplněk, ale také nás silně ovlivňuje. Vládne krátká doba zvláštních impulzů působících na člověka, zvířata a rostliny. Kdo se jeden den postí, předejde mnoha nemocem, protože schopnost těla zbavovat se jedů je největší.

Přibývající, tzv. první čtvrť

Po novoluní začíná Měsíc dorůstat. Na obloze ho můžeme vidět jako úzký srpeček, který přibývá až do tvaru písmene D. Příliv je minimální a my se zase rádi postíme. Všechno, co má být tělu dodáno, co ho staví a posiluje, působí dva týdny dvojnásob dobře, takže pozor na tloustnutí.

Úplněk

Je to nejsilnější fáze měsíce. Ovlivňuje změny nálad, úzkost a neklidné spaní. Může se i stát, že budete mít divoké sny. Avšak doporučuje se, abychom si sny během úplňku pamatovali. Může se jednat o důležité informace z našeho podvědomí. Ať už patříte mezi ty, kteří úplněk prožívají, nebo ne, je dobré si v tomto období odepřít nadbytek soli. Naopak vyhledávejte těstoviny, ovoce, pečivo, brambory a dopřejte si bylinné čaje.

Určitě jste si všimli, že jednou za čas měsíc svítí tak jasně, že není potřeba ani pouličních světel. Je to opravdu krásné a proto je dobré, odjet z města, kde je světelný smog. Vyrazit do přírody a pozorovat oblohu plnou hvězd. 

Měsíční kámen

K měsíci je úzce spjat měsíční kámen. Při úplňku pomáhá s nespavost a udržuje v rovnováze ženskou a mužskou energii. Celou naší nabídku šperků s měsíčním kamenem si pak můžete prohlédnout na našem webu.

Náramek ze sekaných kousků měsíčního kamene.

Měsíční kámen působí skvěle i ve stříbře.

Související produkty

Recenze od našich zákazníků

95% zákazníků doporučuje podle dotazníku spokojenosti za posledních 90 dní.

Další recenze od zákazníků

Online platby kartou

Rychlé a zabezpečené
platby online

E-mail pro zákazníky

info@aranys.cz
(po-pá 8-16)

Linka pro zákazníky

+420 736 119 910
(po-pá 8-16)

Garance kvality a spokojenosti

potvrzená 
Puncovním úřadem

Zpět na začátek