Víte jaká je 4. nejoblíbenější barva? Fialová

Fialová barva patří na vysoké příčky oblíbenosti a není divu. Tato barva uspokojuje naše rozhozené duševní rozpoložení. Fialová barva dodává víru a naději a především, je velmi krásná a perfektně se hodí jako barva šperků.

Fialové šperky ať už stříbrné či ocelové dokáží hezky rozzářit a projasnit. Dodat luxusní barevný nádech i neotřelé, ovšem někdy možná trochu nudné černé a bílé barvě oblečení. Nahlédněte proto s námi pod barevnou pokličku možností a uvidíte, jak krásné a zajímavé mohou fialové šperky být.

Ametyst

Ametyst je asi nejznámějším fialovým kamenem, který se používá v hojné může i do šperků. Šperky s ametysty bývají opravdu okouzlující. Díky tomu, že je každý kámen jiný, se jedná o neotřelé šperky, které budou vždy krásné a jedinečné. Originální ručně vyrobená čelenka zdobená ametysty, křišťálem a perlou je ukázkou právě takového šperku. Spojení křišťálů a ametystu je velmi oblíbené především pro pozitivní vzájemné působení obou kamenů. Důkazem je třeba ručně vyrobený náhrdelník s křišťály a ametystyStříbrný náramek s fialovými kameny ametystu vás nadchne svou jemností a elegancí. Podobný vzhled měl i přívěsek Arwen ve filmu Pán prstenů, nám jej velmi připomíná. Ve stejném tónu si pak můžete vybrat i stříbrné ametystové náušnice a k nim ladící stříbrný přívěsek s ametystem.

Čelenka s ametysty  Stříbrný náramek s fialovými ametysty  Ručně vyrobený náhrdelník s křišťály a ametysty

Fialové přívěsky

Začněme tedy přehlídkou fialových přívěsků, které jsou pravděpodobně nejoblíbenějšími šperky vůbec. Fialové tóny jednotlivých šperků se mírně liší, dle minerálu, který je při jejich výrobě použitý, nebo podle zbarvení kamínků. Obvykle se volí broušené či ohlazené kameny, aby dobře vynikla jejich struktura. Zirkony a další kameny jsou většinou broušené, díky čemuž se šperk krásně třpytí. Modro-fialová kulička tanzanitu z oceli tvoří velmi krásný přívěsek, kterým upoutáte pozornost okolí. V jednoduchosti je totiž síla. Tanzanit se ve fialové záplavě může zdát více modrý, ovšem mezi modrými šperky je vidět jeho fialový nádech.Více do fialova se pak můžete podívat na stříbrný přívěsek z čaroituČaroit je výjimečný svou kresbou, zde je opravdu každý kámen a šperk z čaroitu jedinečný. Třpytivé šperky obdivují především dámy a proto zde máme i zářivý stříbrný přívěsek s broušeným fialovým zirkonem, který doplňují drobné čiré zirkony po celém jeho obvodu. Tento přívěsek prostě musíte mít!

Ocelový přívěsek tanzanit, kulička Stříbrný přívěsek čaroit Stříbrný přívěsek s broušeným fialovým zirkonem

Fialové prsteny

I prsteny můžete najít zbarvené do fialova. Velmi hezky vypadají fialové prsteny z minerálu sugilit. Stříbrný prsten se sugilitem má jedinečnou kresbu, ovšem na rozdíl od výše zmíněného čaroitu je o poznání tmavší s odstíny více do červena.  Prsten s ametystem je oproti němu průhledný, který evokuje čistotu i díky hladkému provedení celého prstenu. Fialový přívěsek můžete doplnitfialový prsten s broušeným zirkonem a získat tak krásnou soupravu fialových šperků pro každou příležitost.

Stříbrný prsten sugilit Stříbrný prsten ametyst Fialový stříbrný prsten se zirkony

Fialové náramky

Největší výběr fialových šperků nabízí náramky. Zde si můžete svůj fialový náramek vybrat z perličkových náramků na gumičce, nebo náramků z kamenů, či stříbrných náramků s fialovými zirkony. Nechte se okouzlit svůdným stříbrným náramkem s broušenými oválnými kamínky, kde se střídá modrá a fialová barva. Tento dámský náramek si velmi oblíbíte. Ve spojení ametystu a jantaru je něco kouzelného. žlutá barva dodává fialovému ametystu zářivost a eleganci. Vyzkoušejte náramek jantar s ametystem a nechte na sebe působit pozitivní energii těchto dvou materiálů. Vírazné fialové kuličky v bižuterním náramku z fialových voskovaných perliček na pružném lanku doladí váš každodenní styl. Perličky jsou jednoduše stále IN!

Stříbrný náramek s fialovými a modrými kamínky  Jantarový náramek s ametystem     Perličkový náramek z fialových voskovaných perliček

Fialové náušnice

Ženy se velmi často zdobí náušnicemi, obzvláště visací náušnice se při pohybu hezky třpytí a jsou vidět. Fialové náušnice prozáří vás obličej a některé tvary náušnic dokáží i obličej prodloužit. Broušené kamínky Swarovski ve špercích, díky jedinečnému brusu kamenů mají krásný třpyt. Fialové odstíny Swarovski mají obvykle název Vitrail Light, nebo Heliotrope. Jejich odlesky jsou až neskutečné. Podívejte se třeba na tyto fialové náušnice Swarovski se srdíčky, které sluší ženám i mladým slečnám. Podívejte se na nádherné odstíny mystického topazu ve stříbrných náušnicích. Ty jsou naprosto dokonalé. Svůj komplet zářivých fialových šperků zakončete i o stříbrné náušnice s fialovým zirkonem, které jsou ve stejném stylu, jako přívěsek i prstýnek.

Ocelové náušnice s fialovými srdíčky Swarovski Fialové náušnice mystický topaz ze stříbra  Třpytivé fialové náušnice ze stříbra

Ať už sáhnete po kterémkoliv fialovém šperku, vždy budete nadšená, jeho barvou uklidňující mysl.

Související produkty

Recenze od našich zákazníků

95% zákazníků doporučuje podle dotazníku spokojenosti za posledních 90 dní.

Další recenze od zákazníků

Online platby kartou

Rychlé a zabezpečené
platby online

E-mail pro zákazníky

info@aranys.cz
(po-pá 8-16)

Linka pro zákazníky

+420 736 119 910
(po-pá 8-16)

Garance kvality a spokojenosti

potvrzená 
Puncovním úřadem

Zpět na začátek