Druhy materiálů

Materiály k výrobě šperků

Kovy

Stříbro – Ag:  925/1000:

Takto označovaná ryzost stříbra patří mezi nejvíce používané. Vyznačuje se vysokou kvalitou a krásným výsledným vzhledem výrobku. Stříbrné šperky nabízíme v různém provedení – lesklé, matné, rhodiované, zlacené nebo starostříbrné. Neobsahují nikl.

Zlato -  Au 585/1000:

K výrobě zlatých šperků se nejvíce používá 14-ti karátové zlato, ze kterého máme v nabídce náušnice, náramky, řetízky nebo prsteny. Pro samotnou výrobu šperků se zlato používá v kombinaci s jinými kovy, jelikož je samo o sobě velmi měkké. Velmi důležité je, aby byl každý výrobek označen puncem, což je číslo vyražené na každém zlatém výrobku.

Chirurgická ocel:

Chirurgická ocel se charakterizuje velkou odolností, vysokou tvrdostí a barevnou stálostí.  Je velmi vhodná především pro alergiky. Její povrch má vlastní UV ochranu, která zaručuje stálobarevnost a je na rozdíl od jiných kovů mnohem odolnější proti poškrábání či oděru. Velkou oblibu u zákazníků má také vhledem ke své cenové dostupnosti. Ocel odolává jak sladké, tak i slané vodě. Povrch šperku může být opracován do lesku, matu nebo být vybroušen, a lze mu různými technologiemi dodat jakýkoliv barevný odstín.

Bižuterie:

Šperky a doplňky z bižuterie jsou velmi oblíbené pro svoji cenovou dostupnost. Jedná se o směs mědi a zinku, které jsou při kvalitním zpracování téměř nerozeznatelné od šperků zlatých, stříbrných nebo ocelových. Upravuje se galvanizací (elektrolytické pokovování), která těmto šperkům dodá cílený vzhled. Jejich finální povrch tedy může být téměř jakýkoliv. Nevýhodu u těchto šperků mohou shledat citliví jedinci, u kterých může vyvolat alergické reakce, což se ale stává zřídka. Mimo obecného kovu nabízíme také bižuterními šperky vyrobené z plastických hmot, skla, keramiky, kůže, dřeva, kamenů a mnoha jiných materiálů. V naší nabídce najdete nejen prsteny, řetízky, náhrdelníky nebo náušnice, ale také pásky, čelenky, brože, růžence a mnoho dalších výrobků.

Povrchové úpravy kovů

Rhodiování:

Takto označené stříbrné šperky procházejí antioxidační povrchovou úpravou, která jim zajistí mnohem větší odolnost a vyšší lesk. Bez této úpravy mají stříbrné věci mnohem menší životnost, jelikož na vzduchu oxidují, ztrácí svoji kvalitu a černají. Rhodium je nealergenní bílý, tvrdý, velice vzácný a drahý platinový kov, díky němuž jsou šperky odolné vůči poškrábání.

Zlacení:

Při této úpravě šperky procházejí žlutou a růžovou galvanickou lázní, která jim dodá jiný vzhled.

Starostříbro:

Tyto šperky jsou charakteristické tím, že jsou v prohlubních černé a vyvýšené plochy jsou zářivě lesklé. Tuto úpravu nazýváme také patina a využívá se například pro zvýraznění plastického reliéfu. Takto upravované šperky vyžadují jen občasné přeleštění.

Kameny

Kubická zirkonie:

Mnoho našich výrobků je osázeno kubickou zirkonií, zkráceně - zirkony, které dodávají šperku jedinečnost, dokonalost a krásný třpyt. Tyto kameny jsou synteticky vytvořené, jako náhrada diamantu. Nejoblíbenější je čirá, ovšem dá se vyrobit v mnoha barevných provedeních přidáním oxidů různých prvků.

Léčivé a drahé kameny:

Nabízíme velké množství léčivých krystalů. Kameny na nás působí svou energií, pokud je necháme, mohou nám pomoci s mnoha problémy, které řešíme. A to jak fyzickými, tak psychickými. Navíc se vyskytují v mnoha barvách, můžeme tedy využít jejich krásu pro výrobu šperků. Tím se nám stanou skvělým doplňkem.
O jednotlivých kamenech a jejich účincích se můžete dočíst v blogu o kamenech.

Ostatní materiály

Další materiály, které se v našich špercích mohou vyskytovat jsou různé druhy dřeva, kůže, či také akrylát nebo textilie.

Související produkty

Recenze od našich zákazníků

95% zákazníků doporučuje podle dotazníku spokojenosti za posledních 90 dní.

Další recenze od zákazníků

Online platby kartou

Rychlé a zabezpečené
platby online

E-mail pro zákazníky

info@aranys.cz
(po-pá 8-16)

Linka pro zákazníky

+420 736 119 910
(po-pá 8-16)

Garance kvality a spokojenosti

potvrzená 
Puncovním úřadem

Zpět na začátek