Diamant

Země původu a výskyt: USA, Mexiko, Španělsko

Barva: průzračný

Vlastnosti: Diamant přinese do života čistotu myšlenek, přináší lásku, dodává partnerskou soudržnost. Symbol bohatství, přitahující materiální hojnost. Dodává odvahu, odhodlanost. Posiluje tvořivost, pomáhá při cestě za osvícením. Je silný ochranný kámen, kámen věrnosti a oddanosti. Podněcuje duševní schopnosti - např. jasnozřivost, duchovní vidění a telepatii. Současně pomáhá vzpomenout si na sny a porozumět jejich obsahu. Je strážcem ducha a pomáhá nám jasnější a samostatnější myšlení. V partnerství poskytuje porozumění, toleranci a dlouhou lásku. Zbavuje nás úzkosti, deprese, chamtivosti a malichernosti. Poskytuje rovnováhu, nezávislost, sebe úctu, čistí a pomáhá lépe kontrolovat žárlivost. Diamant podporuje logické myšlení a nutí nás hledat to správné v životě a najít ho, dává nám sílu jít kupředu bez kompromisů. Pomáhá poučit se z porážky a najít smysl života. Zprostředkuje respekt a úctu, ukazuje cestu, po které by měl člověk kráčet. V mileneckém a manželském svazku vytváří mezi partnery porozumění a věrnost. Diamant příznivě působí na vztahy, do kterých dodává příjemnou energii věrnosti a soudržnosti, povzbuzuje lásku. Mužům dodává sílu, odvahu a neporazitelnost, ale i sílu charakteru, etiku a věrnost svým zásadám. Pomáhá nám přistupovat k věcem zodpovědně, objektivně a neosobně. Očišťuje tělo a posiluje činnost mozku (a intelektu), nervů, smyslových orgánů, žláz, cév a pomáhá lidem, kteří prodělali porážku.

Znamení zvěrokruhu: Beran, Býk

Planeta: Slunce

Živel: Oheň

Léčebné účinky: Je považován za univerzální talisman na ochranu proti jedům a nemocem. Dokáže léčit chronické zdravotní potíže nebo bolesti. Stimuluje nervový systém, míchu a mozek. Používá se při vysokých horečkách. Diamant má silnou a čistou energii, proto dokáže naše tělo zbavit všech jedů a toxinů. Blahodárně působí na správnou produkci hormonů, dokáže utišit nebo zmírnit i epileptické záchvaty. Čistotu prezentuje i při účincích na tělo, pročišťuje tělové tekutiny od škodlivin, ať už krev, moč, střevní kyseliny, rozpouští žlučové, či močové kameny, čistí zrak a napomáhá očím proti zákalům. Účinně posiluje ledviny, léčí osteoporózu, hepatitidu, cukrovku, epilepsii i senilitu. Posiluje nervový systém, zpomaluje proces stárnutí, působí na močový měchýř, ledviny, při tvorbě kamenů, chorobách kostí a žláz. Blahodárné působí i na mozek. Pomáhá uzdravovat alergie a chronické problémy. Obnovuje rovnováhu metabolizmu.

Čakra: kořenová na spodním konci páteře

Duchovno: Diamant nám pomáhá aktivovat čelní mozkové laloky, v nichž sídlí většina paranormálních schopností a jasnovidectví. Můžeme ho použít jako nástroj k vyvolání síly, moudrosti a svébytnosti. Diamanty jsou vodiče, které nám zprostředkují vysoko vibrační energii spirituálních dimenzí. Mohou urychlit náš vývoj a otevřít nám dveře k psychickým schopnostem a usnadní nám dosahovat změněné (= zvýšené) stavy vědomí. Dokáže posílit naše tělo po fyzické, duchovní i mentální stránce.Tento minerál vám dokáže připomenout, kam vaše duše směřuje a pomůže najít správnou životní cestu, protože je to zesilovač energie, je velmi vhodný pomocník pro všechny, kteří se cítí oslabeni nebo psychicky a duševně vyčerpaní.

Čištění: očistu nepotřebuje

Nabíjení: pomocí tohoto kamene můžete dobíjet jiné minerály

Sekci diamantů, naleznete zde: Diamant

Související produkty

Recenze od našich zákazníků

95% zákazníků doporučuje podle dotazníku spokojenosti za posledních 90 dní.

Další recenze od zákazníků

Online platby kartou

Rychlé a zabezpečené
platby online

E-mail pro zákazníky

info@aranys.cz
(po-pá 8-16)

Linka pro zákazníky

+420 736 119 910
(po-pá 8-16)

Garance kvality a spokojenosti

potvrzená 
Puncovním úřadem

Zpět na začátek