Zelená barva

Zelená barva

Podporuje nervový systém. Působí uklidňujícím způsobem, podobně jako bledě modrá (oblečení lékařů na operačním sále). Symbolizuje naději a klid. Je to barva lidí se silným sociálním cítěním.

Člověk který má rád zelenou barvu si bude za všech okolností stát za svým a ničeho se nezalekne. Bude stále trvat na svém. Rád se stará a pečuje o druhé, ale má sklon k tomu je ovládat a kontrolovat. 

Chtějí byt uznávaní. Tuhle barvu volí lidé stateční, ale i umínění a těžko se přizpůsobují. Odmítají ji lidé, kteří jsou originální, ale také přepjatí. Zklamaní a vnitřně nejistí ji nemají vůbec v lásce.

Zelená barva byla odjakživa symbolem znovuzrození, svěžesti, mládí, života, jara, naděje a přírody. V tom se schodovala všechna náboženství.Každé zelené jaro ujišťuje, že zima je pryč.  

Aztékové vkládali mrtvým panovníkům do těla místo srdce zelený kámen chalchihuitl, symbol znovuzrození, egyptští mumifikátoři používali ke stejnému účelu posvátného brouka skarabea zhotoveného ze zeleného drahokamu smaragdu.

Ale i zelená má svou odvrácenou tvář: je to barva zlých duchů a démonů, zelený vodník s mokrým šosem loví dušičky a strašidlům kosmického věku, Marťanům, dává lidská fantazie obvykle podobu ošklivých zelených mužíčků.

Serafinit

Serafinit - andělský kámen.

Malachit přívěsek

Přívěsek malachit.

Související produkty

Recenze od našich zákazníků

95% zákazníků doporučuje podle dotazníku spokojenosti za posledních 90 dní.

Další recenze od zákazníků

Online platby kartou

Rychlé a zabezpečené
platby online

E-mail pro zákazníky

info@aranys.cz
(po-pá 8-16)

Linka pro zákazníky

+420 736 119 910
(po-pá 8-16)

Garance kvality a spokojenosti

potvrzená 
Puncovním úřadem

Zpět na začátek