Velikonoce

Velikonoce latinsky (pascha) nejvýznamnější křesťanský svátek, oslavou zmrtvýchvstání Ježíše Krista.Vedle toho jsou Velikonoce obdobím lidových tradic spojených s vítáním jara.

Znáte vejce z minerálů?

Vejce z minerálů        Vejce z minerálů

 I když v letošním roce, v době "covidové" jsou svátky trochu jiné, stále si můžeme doma vykouzlit krásnou  jarní atmosféru a zároveň si připomenout jejich symboly a důvod, proč je s jarními svátky spojujeme.

1. Velikonoční vajíčko – kraslice

Vejce je nejdůležitější symbol Velikonoc, a to v pojetí křesťanském i pohanském. Symbolizuje zrození, znovuzrození, nový život, koloběh života a smrti a také uzavřený hrob, ve kterém došlo ke zmrtvýchvstání Ježíše Krista.

2. Velikonoční zajíček

V bibli najdete zajíčka jako symbol skromnosti, pokory a chudoby, tedy křesťanství a Ježíše.

3. Velikonoční beránek

Beránek byl klasickou obětí izraelitů, kteří uctívali památku vysvobození z egyptského otroctví. Jako beránek Boží byl označován i Ježíš Kristus, který prolil svou krev a obětoval se pro spásu světa a vysvobození z hříchu.

4. Pomlázka

Tradice vyšlehání dívek a žen pomlázkou je známá asi od 14. století. Vyšlehaným má zajistit zdraví a krásu, dodat jim sílu a pružnost mladých proutků, omladit je: odtud zřejmě pochází sloveso pomladit a z toho pomlázka.

Související produkty

Recenze od našich zákazníků

95% zákazníků doporučuje podle dotazníku spokojenosti za posledních 90 dní.

Další recenze od zákazníků

Online platby kartou

Rychlé a zabezpečené
platby online

E-mail pro zákazníky

info@aranys.cz
(po-pá 8-16)

Linka pro zákazníky

+420 736 119 910
(po-pá 8-16)

Garance kvality a spokojenosti

potvrzená 
Puncovním úřadem

Zpět na začátek